Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Налогообложение страховщиков: перестрахование в новых правилах (часть 3)

АФ "ГРАВИС"
Статьи от 16.03.2015

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «ГРАВІС»
Е-mail: info@gravis-audit.com.ua
http://www.gravis-audit.com.ua
Тел.: (050) 329-09-90

Оподаткування страховиків: перестрахування у нових правилах

(частина 3, початок див. у ч. 1 та 2)

 

Останні зміни Податкового кодексу України доволі істотно можуть вплинути на ринок страхування, оскільки запроваджені нові підходи до оподаткування страховиків ще не апробовані та незрозумілі для учасників ринку. А якщо взяти таку ситуацію у сукупності з непослідовною позицією податкових органів майже в будь-якому питанні, то оцінити вплив змін стає ще важче.

У попередніх статтях було розглянуто загальний порядок оподаткування страховиків та проблемні питання коригувань на податкові різниці. Досить справедливих зауважень заслуговує ще один нюанс, пов’язаний з невизначеністю об’єкта оподаткування операцій перестрахування.

Так, у попередній редакції пп. 156.1.1 ПКУ для цілей оподаткування під доходом від страхової діяльності розумілася сума доходів страховика, нарахована протягом звітного періоду у вигляді страхових платежів, страхових внесків, страхових премій, нарахованих страховиком за договорами страхування, співстрахування і перестрахування ризиків на території України або за її межами протягом звітного періоду, зменшених з урахуванням вимог цього підпункту на суму страхових платежів, страхових внесків, страхових премій, нарахованих страховиком за договорами перестрахування. При цьому страхові платежі, страхові внески, страхові премії за договорами співстрахування включаються до складу доходів страховика (співстраховика) тільки в розмірі його частки страхової премії, передбаченої договором співстрахування.

По суті, наведена норма в редакції, що діяла до внесення останніх змін, прямо передбачала правила оподаткування операцій за договорами перестрахування, а також виключала вихідне перестрахування з оподатковуваного доходу. У новій редакції пп. 141.1.2 ПКУ визначення об'єкта оподаткування позбавлено таких норм і його визначено як суму страхових платежів, страхових внесків, страхових премій, нарахованих за договорами страхування і співстрахування. При цьому страхові платежі, страхові внески, страхові премії за договорами співстрахування включаються до складу об'єкта оподаткування страховика тільки в розмірі його частки страхової премії, передбаченої договором співстрахування.

Тобто перестрахування, з одного боку, повністю виключено з об'єкта оподаткування, але відповідно до ст. 12 Закону України «Про страхування» від 07.03.96 р. № 85/96-ВР перестрахуваннястрахування одним страховиком (цедентом, перестрахувальником) на визначених договором умовах ризику виконання частини своїх обов'язків перед страхувальником у іншого страховика (перестраховика) резидента або нерезидента, який має статус страховика або перестраховика, згідно із законодавством країни, в якій він зареєстрований.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос