Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Необходимо ли согласие обеспеченного кредитора по делу о банкротстве должника относительно выбора организатора аукциона, который будет продавать залоговое имущество?

АФ "Є.С.Аудит"
Вопросы-ответы от 18.02.2015

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Є.С.Аудит»
Е-mail: office@yefimov-partners.com
http://yefimov-partners.com
Тел.: (044) 278-58-81

? Чи необхідна згода забезпеченого кредитора у справі про банкрутство боржника щодо вибору організатора аукціону, який продаватиме заставне майно?

 

Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 14.05.92 р. № 2343-XII (далі – Закон про банкрутство) визначено особливий статус забезпеченого кредитора. Так, відповідно до ст. 1 Закону про банкрутство, забезпечені кредитори – це кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника (майнового поручителя). Особливість їх статусу полягає у кількох аспектах:

• по-перше, це неможливість перебування забезпеченого кредитора у статусі учасника зборів кредиторів боржника, а також неможливість його бути членом комітету кредиторів, який відповідними зборами обирається (у разі, якщо конкурсні вимоги забезпеченого кредитора повністю покриті предметом забезпечення);

• по-друге, це неможливість продажу майна боржника, яке перебуває у забезпеченні такого кредитора без відповідної згоди останнього.

Саме акцентуючи увагу на другому аспекті й слід розглянути необхідність згоди забезпеченого кредитора щодо вибору організатора аукціону, який реалізовуватиме заставне майно боржника. Так, насамперед слід зазначити, що майно боржника у процедурі банкрутства не може бути продане у загальному порядку. Відповідно до ч. 1 ст. 49 Закону про банкрутство продаж майна боржника у справі про банкрутство здійснюється шляхом проведення торгів у формі аукціону, за винятком майна, продаж якого відповідно до законодавства України здійснюється шляхом проведення закритих торгів.

Додатково, забезпечені кредитори мають у справі про банкрутство певні гарантії, що заставне майно не буде продано не в їх інтересах чи його вартість не буде спрямована на погашення саме їх кредиторських вимог.

Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону про банкрутство майно банкрута, що є предметом забезпечення, не включається до складу ліквідаційної маси і використовується виключно для задоволення вимог кредитора за зобов’язаннями, які воно забезпечує. Продаж майна банкрута, що є предметом забезпечення, здійснюється виключно за згодою кредитора, вимоги якого воно забезпечує, або суду. Кошти, що залишилися після задоволення забезпечених вимог та покриття витрат, пов’язаних з утриманням, збереженням та продажем предмета забезпечення, підлягають включенню до складу ліквідаційної маси.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос