Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Какие ставки налога на недвижимое имущество, отличное от земельного участка, в 2015 году?

АФ "ГРАВИС"
Вопросы-ответы от 02.02.2015

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «ГРАВІС»
Е-mail: info@gravis-audit.com.ua
http://www.gravis-audit.com.ua
Тел.: (050) 329-09-90

? Які ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у 2015 році?

 

Відповідно до пп. 266.5.1 ПКУ ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 2 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. м бази оподаткування.

Але на 2015 рік п. 33 підрозд. 10 розд. XX ПКУ передбачено виняток: «... ставки податку для об'єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, визначені пунктом 266.5.1 пункту 265.5 статті 265 цього Кодексу, не можуть перевищувати 1 відсоток мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв. м для об'єктів нежитлової нерухомості».

Тобто у 2015 році діє нижчий поріг ставок – 1 відсоток мінімальної заробітної плати.

Багато уважних платників також побачили некоректність посилання на пп. 266.5.1, який у нормі Кодексу прикріплено до пункту 265.5 статті 265. Проте таке зауваження не обмежує використання цієї норми та скоріше може вплинути на діяльність місцевих рад, які на її основі приймають рішення про встановлення ставок оподаткування. Так, наприклад, рішенням Харківської міської ради від 21.01.2015 р. № 1793/15 на 2015 рік передбачено ставки податку для об'єктів нежитлової нерухомості у межах від 0,1 до 1 відсотка від мінімальної заробітної плати.

Таким чином, платникам податку, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості, необхідно дослідити відповідне рішення місцевої ради, в якому буде зазначено ставку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, яка не повинна перевищувати:

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос