Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Основы общеобязательного государственного социального страхования

Журнал "Справочник кадровика"
Статьи от 27.01.2015
Утратил силу

Журнал «Довідник кадровика»
Передплатні індекси – 01158 (укр.), 95395 (рос.)
E-mail: kadrovik@mediapro.com.ua
Тел.: (044) 568-51-38

Курс «Основи загальнообов'язкового державного соціального страхування»

 

Загальні положення

Статтею 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18 січня 2001 року № 2240-III (далі – Закон № 2240) передбачено, зокрема, що страховик, тобто Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі – Фонд), має право проводити перевірку правильності використання страхових коштів на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників (далі – роботодавець; страхувальник).

Порядок проведення робочими органами Фонду перевірки роботодавців, які виплачували матеріальне забезпечення та користувалися соціальними послугами за рахунок коштів Фонду, а також порядок ухвалення рішень за результатами перевірок та процедура їх оскарження регламентуються Інструкцією про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження, затвердженою постановою правління Фонду від 22 грудня 2010 року № 29 (далі – Інструкція № 29). Її розроблено відповідно до Закону № 2240 та Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464-VI (далі – Закон № 2464).

Пунктом 1.3 Інструкції № 29 передбачено, що роботодавців перевіряють щодо правильності використання коштів Фонду. Таким чином, інші аспекти господарської діяльності роботодавця робочі органи Фонду перевіряти не мають права.

У період з 2001 до 2010 року включно робочі органи Фонду перевіряли не лише правильність використання коштів Фонду, а й своєчасність і повноту сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. На той час процедура проведення перевірок щодо використання коштів Фонду регламентувалася Інструкцією про порядок проведення ревізій та перевірок по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженою постановою правління Фонду від 19 вересня 2001 року № 38.

З 1 січня 2011 року, а саме з часу набуття чинності Законом № 2464, систему взаєморозрахунків між Фондом і роботодавцями було змінено, однак зобов'язання Фонду перед роботодавцями, а також роботодавців перед Фондом, що виникли до 31 грудня 2010 року, залишилися.

Опрос