Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

С 1 января 2015 года отменяется обязательное использование доверенностей на получение ТМЦ и Журнала регистрации доверенностей. Каким образом получать ТМЦ, во избежание потенциальных конфликтов с контрагентами и контролирующими органами?

АФ "Є.С.Аудит"
Вопросы-ответы от 05.01.2015
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Є.С.Аудит»
Е-mail: office@yefimov-partners.com
http://yefimov-partners.com
Тел.: (044) 278-58-81

? З 1 січня 2015 року скасовується обов’язкове використання довіреностей на отримання ТМЦ та Журналу реєстрації довіреностей. Яким чином отримувати ТМЦ, щоб уникнути потенційних конфліктів з контрагентами та контролюючими органами?

 

У межах повноважень, встановлених ст. 6 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р. № 996-XIV (далі – Закон № 996), Мінфін видав наказ «Про внесення зміни до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку та визнання такими, що втратили чинність, наказів Міністерства фінансів України від 16 травня 1996 року № 99 та від 24 березня 2000 року № 61» від 30.09.2014 р. № 987 (далі – Наказ № 987), яким доповнив Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затверджене наказом від 24.05.95 р. № 88 (далі – Положення № 88), нормою про те, що повноваження на здійснення господарської операції особи, яка в інтересах юридичної особи або фізичної особи – підприємця одержує основні засоби, запаси, нематеріальні активи, грошові документи, цінні папери та інші товарно-матеріальні цінності згідно з договором, підтверджуються відповідно до законодавства. Такі повноваження можуть бути підтверджені, зокрема, письмовим договором, довіреністю, актом органу юридичної особи тощо.

Інструкцією про порядок реєстрації виданих, повернутих і використаних довіреностей на одержання цінностей, затвердженою наказом Мінфіну від 16.05.96 року № 99 (далі – Інструкція № 99), який втратить чинність 1 січня 2015 року разом з набранням чинності Наказом № 987, встановлено, що сировина, матеріали, паливо, запчастини, інвентар, худоба, насіння, добрива, інструмент, товари, основні засоби та інші товарно-матеріальні цінності, а також нематеріальні активи, грошові документи і цінні папери тощо відпускаються покупцям або передаються безплатно тільки за довіреністю одержувачів. При цьому бланки довіреностей, як і Журнал реєстрації довіреностей, затверджені цією Інструкцією як додатки 1 та 2.

Опрос