Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Необходимо ли корректировать налоговый кредит и подавать уточняющий расчет в случае включения в налоговый кредит суммы налоговой накладной, полученной от контрагента, зарегистрированного на территории Крыма?

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 23.12.2014
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? При поданні декларації з ПДВ за червень 2014 р. підприємство включило до податкового кредиту суму податкової накладної, отриманої від контрагента, якого зареєстровано на території Криму.
Чи є обов’язковим в такому разі коригування податкового кредиту та подання уточнюючого розрахунку за червень 2014 р.? Якщо так, то які строки встановлені для такого коригування та чи будуть застосовуватися штрафні санкції?

 

Відповідно до п. 201.8 ПКУ право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку.

Згідно з п. 198.6 ПКУ не відносяться до складу податкового кредиту суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товару/послуги, які не підтверджені податковими накладними або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог ст. 201 цього Кодексу.

Крім того, у разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими відповідними документами, платник податку несе відповідальність згідно з цим Кодексом (п. 198.6 ПКУ).

Отже, податкова накладна, яка виписана неплатником ПДВ, не дає права її отримувачу на формування податкового кредиту. Допущена помилка щодо безпідставного формування податкового кредиту повинна бути виправлена до моменту проведення перевірки контролюючим органом.

Опрос