Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как отразить в налоговом учете расходы на госрегистрацию и оформление прав на земельную долю (пай), понесенные предприятием по договорам поручения с наследниками?

АФ "Є.С.Аудит"
Вопросы-ответы от 05.11.2014
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Є.С.Аудит»
Е-mail: office@yefimov-partners.com
http://yefimov-partners.com
Тел.: (044) 278-58-81

? ТОВ здійснює діяльність з вирощування сільськогосподарської продукції на землях, орендованих у власників земельних часток (паїв). Однак ряд громадян, які бажають передати в оренду земельну частку (пай), не є її власниками, оскільки не переоформили (не узаконили) своє спадкове право на зазначені земельні ділянки. У таких випадках на підставі договору доручення від законних спадкоємців ТОВ за власні кошти здійснює оформлення спадкових справ, технічної документації із землеустрою, проводить реєстрацію з подальшим виготовленням відповідних правовстановлюючих документів на землю. Витрати, понесені на вищезазначені цілі, є досить значними.
Як правильно відображати дані витрати в податковому обліку (одержання витягу з державного реєстру прав на нерухоме майно, сплата державного мита за державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно, за надання відомостей з державного земельного кадастру про земельну ділянку, за державну реєстрацію земельної ділянки; оплата нотаріусу за видачу свідоцтва про право на спадщину; оплата послуг з виготовлення технічної документації щодо меж земельних ділянок, за формування кадастрових планів земельних ділянок)?

 

Опрос