Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как отразить в учете расходы на транспортировку продукции, которая доставляется силами сторонней организации – перевозчика непосредственно со склада производителя к покупателям?

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 27.10.2014
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? Підприємство придбаває у виробника продукцію, яку доставляє покупцям безпосередньо зі складу виробника. Оскільки свого транспорту підприємство не має, послуги з перевезення придбаної продукції замовляються у іншого суб’єкта господарювання – перевізника.
Як у бухгалтерському та податковому обліку відобразити витрати на транспортування?

 

З огляду на те, що підприємство замовляє послуги з перевезення придбаного товару зі складу виробника безпосередньо до покупців (без їх проміжного зберігання на власному складі), такі витрати на транспортування слід розглядати як витрати на збут.

У п. 19 П(С)БО 16 «Витрати» визначено, що витрати на збут включають витрати, пов'язані з реалізацією (збутом) продукції (товарів, робіт, послуг), зокрема, витрати на транспортування, перевалку і страхування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні та інші послуги, пов'язані з транспортуванням продукції (товарів) відповідно до умов договору (базису) поставки.

Крім того, згідно з п. 14 П(С)БО 9 «Запаси» витрати на збут до первісної вартості запасів не включаються, а належать до витрат того періоду, в якому вони були здійснені (встановлені).

Відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженого наказом Мінфіну від 30.11.99 р. № 291, для обліку таких витрат передбачено рахунок 93 «Витрати на збут».

В податковому обліку для обчислення об'єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням особливостей, встановлених положеннями податкового законодавства (п. 44.2 ПКУ).

Відповідно до пп. «е» пп. 138.10.3 ПКУ витрати на транспортування, перевалку і страхування товарів, транспортно-експедиційні та інші послуги, пов'язані з транспортуванням продукції (товарів) відповідно до умов договору (базису) поставки, включаються до витрат на збут. Такі витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені, згідно з правилами ведення бухгалтерського обліку (п. 138.5 ПКУ).

Опрос