Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Организация учета военнообязанных и призывников с нуля

Журнал "Справочник кадровика"
Статьи от 15.10.2014
Утратил силу

Журнал «Довідник кадровика»
Передплатні індекси – 01158 (укр.), 95395 (рос.)
E-mail: kadrovik@mediapro.com.ua
Тел.: (044) 568-51-38

Організація обліку військовозобов'язаних і призовників з нуля

 

Події сьогодення підтверджують важливість виконання завдань у сфері оборони й особливо потребу якісної організації військового обліку військовозобов'язаних осіб на підприємствах, в установах, організаціях (далі – підприємство) і навчальних закладах.

Мета цієї статті – продемонструвати працівникам кадрових служб чіткий алгоритм організації військового обліку військовозобов'язаних і призовників з нуля.

Загальні положення

Згідно з положеннями статті 16 Закону України «Про оборону» від 6 грудня 1991 року № 1932-XII на підприємства усіх форм власності та їх посадових осіб покладаються завдання у сфері оборони держави. Серед них і щодо ведення персонального обліку військовозобов'язаних та призовників, їхньої підготовки до військової служби, призову на строкову військову службу, навчальні (або перевірні) та спеціальні збори і під час мобілізації, створення працівникам належних умов для виконання ними військового обов'язку. Вказані обов'язки покладаються на працівників кадрових служб (служб персоналу).

Обов'язки підприємств щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації визначено статтею 21 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21 жовтня 1993 року № 3543-XII. Виконання цих обов'язків теж частково покладається на працівників кадрових служб. Ідеться про обов'язок підприємств вести облік військовозобов'язаних, резервістів і призовників з-поміж працівників, здійснювати заходи щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час і надавати звітність із цих питань відповідним органам державної влади, іншим державним органам та органам місцевого самоврядування; забезпечувати вчасне прибуття працівників, яких залучають до виконання обов'язку щодо мобілізації, на збірні пункти та до військових частин; сприяти військовим комісаріатам у їх роботі в мирний час та під час мобілізації, сприяти своїм працівникам, які є резервістами, у виконанні ними обов'язків у військовому резерві.

Опрос