Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Каким образом учитывать расходы на бесплатную перевозку покупателей автобусами от гипермаркета к ближайшей станции метро?

Консалтинговая компания "ЭКСПЕРТ"
Вопросы-ответы от 28.10.2014
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»
Е-mail: info@tax-expert.in.ua
http://www.tax-expert.in.ua
Тел.: (044) 360-28-35; факс (044) 501-91-56

? Яким чином обліковувати витрати на безкоштовне перевезення покупців автобусами від гіпермаркету до найближчої станції метро?

 

Гіпермаркет – це різновид універсального магазину самообслуговування з торговою площею від 2500 м2 і більше, у якому здійснюється продаж не менше 10 тисяч найменувань продовольчих та непродовольчих товарів, а також пропонується широкий перелік додаткових послуг населенню (пп. 3.1.6 Інструкції щодо заповнення форм державних статистичних спостережень стосовно торгової мережі та мережі ресторанного господарства, затвердженої наказом Держкомстату від 24.10.2005 р. № 327).

Діяльність гіпермаркету спрямована на реалізацію товарів покупцям. Покупці можуть приїжджати до гіпермаркету як власним транспортом, так і використовувати транспорт загального користування, до якого належить і метрополітен.

Місце розташування гіпермаркету та зупинок транспорту загального користування не завжди знаходяться поруч. В такому разі з метою залучення більшої кількості покупців стає доцільним організація їх перевезення від гіпермаркету до таких зупинок, в тому числі, метрополітену.

Автобусом вважається транспортний засіб, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння більше ніж дев'ять з місцем водія включно (ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 р. № 2344-III).

Для встановлення порядку обліку витрат необхідно звертати увагу на мету, з якою здійснюються такі витрати. Автобусами здійснюється перевезення не лише покупців, але й придбаних покупцями товарів. З цього випливає, що організовується зручна можливість доставки товарів, реалізованих гіпермаркетом, до певного місця їх подальшого транспортування. Завдяки цьому збільшуються обсяги продажу товарів та кількість покупців.

Таким чином, витрати на організацію такого перевезення є витратами, пов'язаними з реалізацією (збутом) продукції (товарів, робіт, послуг) гіпермаркетом.

Опрос