Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как уплачивать авансовые взносы при выплате дивидендов, если у предприятия есть три филиала в разных городах?

АФ "Курсор-Аудит"
Вопросы-ответы от 15.10.2014
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Курсор-Аудит»
Е-mail: office@cursor-audit.com
http://www.cursor-audit.com
Тел.: (057) 7-199-899, 7-147-050; факс 7-586-888

? У вересні 2014 року наше підприємство вперше нарахувало дивіденди учасникам. Як сплачувати авансові внески при виплаті дивідендів, якщо у підприємства є три філії у різних містах? Чи потрібно загальну суму авансового внеску розподіляти між філіями і якщо так, то в якому співвідношенні? Чи можна використовувати співвідношення витрат кожної з філій та підприємства в цілому, застосовуючи розрахунок за формою № 39 за попередній рік? Як бути, якщо за результатами 2014 року співвідношення буде іншим? Як в такому випадку заповнювати розрахунок за формою № 39 за 2014 рік?

 

Зазвичай питання виникають, коли норми законодавчого чи іншого документа з оподаткування не містять прямих вказівок про порядок нарахування чи відображення у податковій звітності сум податків та внесків.

Тема цієї консультації – це приклад такого непорозуміння. Спробуємо знайти відповідь з урахуванням того, що наказ Міндоходів від 30.12.2013 р. № 872, яким затверджено чинну на сьогодні Декларацію з податку на прибуток (як і всі її попередні редакції) (далі – Декларація), не містить текстової частини про порядок заповнення вказаної декларації. Податківці зазначають, що порядок заповнення закладений безпосередньо у формах та таблицях Декларації. Те саме стосується й наказу Міндоходів від 28.01.2013 р. № 39, яким затверджено Розрахунок податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток (далі – Розрахунок).

Насамперед слід нагадати, що нормами пп. 153.3.5 ПКУ передбачено випадки, коли авансовий внесок, встановлений пп. 153.3.2 ПКУ, не справляється.

Відповідно до п. 152.4 ПКУ у разі якщо платник податку, який прийняв рішення про сплату консолідованого податку, сплачує авансовий внесок з податку згідно з пп. 153.3.2 ПКУ, такий авансовий внесок сплачується за місцезнаходженням юридичної особи та її відокремлених підрозділів пропорційно питомій вазі суми витрат відокремлених підрозділів, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування відповідно до положень розділу ІІІ Кодексу, в загальній сумі таких витрат цього платника податку, визначених в останній податковій звітності, поданій таким платником податку.

Тобто для розподілу сум авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів підприємству слід керуватися даними Розрахунку за 2013 рік (рядок 02). При цьому ПКУ не передбачає будь-яких коригувань при зміні співвідношення суми витрат відокремлених підрозділів у Декларації за звітний рік.

У Розрахунку сума авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів, що має бути сплачена у звітному (податковому) періоді консолідованим платником податку на прибуток, відображається у рядку 9 Розрахунку.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос