Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

При каких условиях сельскохозяйственное предприятие – субъект специального режима налогообложения по НДС считается плательщиком указанного налога на общих основаниях? Как на это влияют операции по поставке основных фондов?

АФ "Курсор-Аудит"
Вопросы-ответы от 01.10.2014
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Курсор-Аудит»
Е-mail: office@cursor-audit.com
http://www.cursor-audit.com
Тел.: (057) 7-199-899, 7-147-050; факс 7-586-888

? За яких умов сільськогосподарське підприємство – суб'єкт спеціального режиму оподаткування з ПДВ вважається платником зазначеного податку на загальних підставах? Як на це впливають операції з постачання основних фондів?

 

Якщо суб'єкт спеціального режиму оподаткування поставляє протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно несільськогосподарські товари/послуги, питома вага яких перевищує 25 відсотків вартості всіх поставлених товарів/послуг, то згідно з пп. «а» п. 209.11 ПКУ на таке підприємство не поширюється спеціальний режим оподаткування, встановлений цією статтею. Таке підприємство повинно визначити податкове зобов'язання з цього податку за підсумками звітного податкового періоду, в якому було допущено таке перевищення, і сплатити податок до бюджету в загальному порядку.

При цьому п. 209.6 ПКУ визначено, що сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно. В тому числі визначено, що з метою розрахунку такої питомої ваги до складу основної діяльності сільськогосподарського підприємства не включаються оподатковувані операції з постачання основних фондів, що перебували у складі його основних фондів не менше 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно, якщо такі операції не були постійними і не становили окремої підприємницької діяльності. Вказаний Розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг до вартості всіх товарів/послуг є додатком 9 до Декларації з податку на додану вартість (наказ Міндоходів від 13.11.2013 р. № 678).

Тобто суб'єкт спеціального режиму оподаткування самостійно визначає, коли його операції призводять до переходу на загальний порядок оподаткування з ПДВ та подає відповідну заяву.

Згідно з п. 209.12 ПКУ контролюючим органом сільськогосподарське підприємство виключається з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування у разі, коли:

а) підприємство подає заяву про зняття його з реєстрації як суб'єкта спеціального режиму оподаткування та/або про його реєстрацію як платника зазначеного податку на загальних підставах;

б) підприємство підлягає реєстрації як платник податку на загальних підставах;

в) щодо підприємства прийнято рішення про припинення шляхом ліквідації або реорганізації.

Опрос