Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Служебные командировки работников бюджетных и коммерческих учреждений

Журнал "Независимый АУДИТОР"
Статьи от 03.09.2014
Утратил силу

Матеріал надано редакцією журналу «Незалежний АУДИТОР»
ТОВ «Видавництво «СОВА»
Тел.: +38 (044) 501-02-01
Факс: +38 (044) 287-42-97
Моб.: +38 (067) 219-70-36
E-mail: info@n-auditor.com.ua
www.n-auditor.com.ua

Службові відрядження працівників бюджетних та комерційних установ

 

У господарській діяльності будь-якої організації з метою вирішення виробничих справ, підписання договорів, взяття участі в семінарах, виставках тощо час від часу виникає потреба у відрядженні працівників до інших населених пунктів України або за кордон.

Пропоную розглянути законодавче регулювання цього питання та основний алгоритм дій оформлення службових відряджень працівників бюджетних та комерційних установ.

Якщо ваша організація не фінансується з держбюджету, направляючи працівників у відрядження, слід керуватися наступними нормативно-правовими актами:

Кодекс законів про працю України – КЗпП (ст. ст. 121, 127, 176, 177) – у частині регулювання трудових відносин із працівником, який відряджається;

Податковий кодекс України – ПКУ (пп. 140.1.7, п. 170.9) – у частині відображення витрат на відрядження в податковому обліку.

Основним документом, який регулює відрядження працівників органів державної влади, підприємств, установ та організацій, що повністю або частково фінансуються за рахунок бюджетних коштів, є Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну України від 13.03.98 р. № 59, зареєстрована в Мін'юсті України 31.03.98 р. за № 218/2658 (далі – Інструкція № 59). Для небюджетних роботодавців вона не є обов'язковою, тому таким підприємствам слід розробити власний регламентуючий документ про службові відрядження, за основу якого можна взяти норми Інструкції № 59.

Відповідно до розд. 1 Загальних положень Інструкції № 59, «службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника органу державної влади, підприємства, установи та організації, що повністю або частково утримується (фінансується) за рахунок бюджетних коштів, на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв'язок службового відрядження з основною діяльністю підприємства)». Оскільки жодним нормативним документом для «звичайних» підприємств поняття службового відрядження не визначено, їм слід керуватися наведеним вище визначенням Інструкції № 59.

Опрос