Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Внедрение МСФО в Украине: теория и практика

Журнал "Независимый АУДИТОР"
Статьи от 03.09.2014
Утратил силу

Матеріал надано редакцією журналу «Незалежний АУДИТОР»
ТОВ «Видавництво «СОВА»
Тел.: +38 (044) 501-02-01
Факс: +38 (044) 287-42-97
Моб.: +38 (067) 219-70-36
E-mail: info@n-auditor.com.ua
www.n-auditor.com.ua

Впровадження МСФЗ в Україні: теорія і практика

 

Процес глобалізації економіки за останні роки вплинув на вітчизняну економіку не лише на рівні державних декларацій та програм. Одним із його наслідків стало підписання Меморандуму про взаємодію, співробітництво та координацію дій щодо реалізації в Україні Міжнародних стандартів фінансової звітності (далі – МСФЗ) між Міністерством фінансів України та Національним банком України, який згодом був підтриманий та підписаний Проектом USAID «Розвиток фінансового сектору» (FINREP) та багатьма компаніями, організаціями й освітніми установами. Меморандум встановлює десять векторів взаємодії. Одним з них є створення інтернет-ресурсу, що надаватиме безкоштовний доступ для всіх зацікавлених та забезпечить надходження актуальної й змістовної інформації щодо МСФЗ, правових аспектів і практичного застосування МСФЗ в Україні.

Для ефективного управління потрібна зрозуміла для управлінців (користувачів) фінансова звітність. Вона відображає фінансовий стан та фінансові результати діяльності, дає змогу виявити, наскільки якісно управлінський персонал розпоряджається активами, що знаходяться в його управлінні. Застосування МСФЗ при поданні фінансової звітності не є обов'язковим для всіх вітчизняних підприємств. Вони можуть готувати звітність за МСФЗ на вимогу іноземного інвестора, за рішенням керівництва, зокрема в разі потреби покращити інвестиційну привабливість підприємства.

Та все ж існують вимоги, затверджені в нормативних актах, коли подавати фінансову звітність за МСФЗ – це обов'язок підприємства, серед них:

стаття 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» передбачає вимогу для публічних акціонерних товариств та має забезпечити прозорість звітності учасників фондового ринку;

Опрос