Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Продажа корпоративных прав участником ООО – нерезидентом-физлицом

АГ "Гарантия-Аудит"
Статьи от 05.09.2014
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Група компаній «Крестон Геренті Груп Юкрейн»
Е-mail: consulting@bestaudit.com.ua
http://www.guaranteegroup.com.ua
Тел.: (044) 591-19-50

Продаж корпоративних прав учасником ТОВ – нерезидентом-фізособою

 

Порядок переходу (відступлення) частки учасника у статутному капіталі ТОВ регулюється нормами Господарського та Цивільного кодексів і Закону України «Про господарські товариства» від 19.09.91 р. № 1576-XII (далі – Закон № 1576).

Частиною 1 ст. 167 ГКУ корпоративні права визначені як права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 115 ЦКУ господарське товариство є власником майна, переданого йому учасниками у власність як вклад до статутного капіталу.

Таким чином, законодавство розмежовує відносини, що виникають з приводу корпоративних прав учасників як об’єкта, що не має матеріального втілення, та відносини, в яких бере участь ТОВ, з приводу майна, яке було внесене як вклад у статутний капітал товариства.

В ситуації, що розглядається, у відносинах з приводу купівлі-продажу або іншого відчуження корпоративних прав ТОВ не бере безпосередньої участі, вони є прерогативою виключно власників таких прав.

Особливості визначення вартості корпоративних прав при їх відчуженні

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 116 ЦКУ учасники господарського товариства мають право у порядку, встановленому установчими документами товариства та законом, здійснити відчуження часток у статутному (складеному) капіталі товариства, цінних паперів, що засвідчують участь у товаристві, у порядку, встановленому законом.

Опрос