Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Какой порядок уменьшения налога на прибыль на суммы ежемесячных авансовых взносов и авансовых взносов в связи с выплатой дивидендов?

Группа компаний "КЕЙНАС"
Вопросы-ответы от 29.07.2014
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Група компаній «КЕЙНАС»
Е-mail: info@keynas.com
http://www.keynas.com
Тел.: (044) 254-30-14; (067) 464-35-95

? Який порядок зменшення податку на прибуток на суми щомісячних авансових внесків та авансових внесків у зв'язку із виплатою дивідендів?

 

Додаток ЗП до рядка 13 Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, форма якої затверджена наказом Міндоходів від 30.12.2013 р. № 872, передбачає зменшення податку на прибуток як на суму авансового внеску у зв'язку із виплатою дивідендів (рядок 13.5.1 Додатка ЗП), так і на суму щомісячних авансових внесків, нарахованих відповідно до п. 57.1 ПКУ.

Нагадаємо, що в листі Міндоходів від 07.02.2014 р. № 3194/7/99-99-19-03-01-17 йшлося, зокрема, про те, що при поданні декларації в першу чергу податок на прибуток зменшується на суму щомісячних авансових внесків (значення рядка 13.7 Додатка ЗП). У випадку, якщо після такого зменшення податок на прибуток все ще матиме додатне значення, дозволяється його зменшення (в межах такого додатного значення) на суму авансових внесків у зв'язку із виплатою дивідендів (рядок 13.5.1 Додатка ЗП). Решта суми авансових внесків у зв'язку із виплатою дивідендів, на думку контролюючого органу, повинна бути відображена у рядку 13.5.2 Додатка ЗП (сума, що відноситься на зменшення нарахованої суми податку в наступних періодах).

Слід зазначити, що висловлені у листі Міндоходів вимоги щодо черговості зарахування авансових внесків мають суб’єктивний характер та жодним чином не підкріплюються положеннями ПКУ.

Так, відповідно до пп. 153.3.3 ПКУ платник податку – емітент корпоративних прав, державне некорпоратизоване, казенне чи комунальне підприємство зменшує суму нарахованого податку звітного періоду на суму авансового внеску, попередньо сплаченого протягом такого звітного періоду у зв'язку з нарахуванням дивідендів згідно з пп. 153.3.2 Кодексу.

Отже, виходячи з положень пп. 153.3.3 ПКУ, а також черговості рядків у Додатку ЗП, цілком логічно, що першими у зменшення податку повинні зараховуватись авансові внески у зв'язку із виплатою дивідендів. Враховуючи обмеження, встановлені пп. 153.3.4 ПКУ, значення рядка 13.5.1 Додатка ЗП не повинно перевищувати суми нарахованого податку за звітний період.

При поданні декларації з податку на прибуток за 2013 рік деякі платники вирішили проігнорувати сумнівні вимоги, які висловлені Міндоходів у загаданому вище листі. Такі платники зменшили податок на прибуток як на суму авансового внеску у зв'язку із виплатою дивідендів, так і на суму щомісячних авансових внесків. В результаті цього ними була задекларована переплата з податку на прибуток (від’ємне значення рядка 14 Декларації).

Опрос