Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Определение официального курса валют для таможенных, налоговых и бухгалтерских целей

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 10.07.2014
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? У зв’язку з прийняттям змін до постанови НБУ від 12.11.2003 р. № 496, за яким офіційним курсом гривні до іноземної валюти відображати:
– доходи від реалізації товарів (робіт, послуг), отримані в іноземній валюті, і витрати у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у нерезидентів;
– рух грошових коштів у валюті на розрахункових рахунках;
– курсові різниці протягом місяця, на кінець місяця і на дату балансу?

 

Оновлена редакція постанови НБУ від 12.11.2003 р. № 496, якою затверджено Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів (далі – Положення № 496), передбачає, що офіційний курс гривні до долара США визначається НБУ на поточний робочий день як середньозважений курс продавців та покупців, що склався поточного робочого дня на міжбанківському валютному ринку (пп. «а» п. 3 цього Положення).

Причому офіційний курс діє з моменту його встановлення, а не на наступний робочий день, як було раніше (п. 9 Положення № 496). У листі від 03.04.2014 р. № 19-012/14290 НБУ роз’яснив, що офіційний курс буде встановлюватися після 12 години поточного дня.

У зв’язку з тим, що офіційний курс гривні на поточний день регулятор встановлює приблизно біля 14 години і враховуючи деякі моменти негайного застосування курсу (наприклад, оформлення митних декларацій), законодавець передбачив у ст.391 ПКУ особливості застосування валютних курсів при нарахуванні митних платежів.

Так, для цілей визначення податкових зобов'язань зі сплати митних платежів застосовується офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений Національним банком України, що діє на 0 годин дня подання митної декларації, а у разі, якщо митна декларація не подається, – дня визначення податкових зобов'язань.

Опрос