Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Заграничные командировки: пересчет инвалютных расходов в национальную валюту

АГ "Гарантия-Аудит"
Статьи от 04.07.2014
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Група компаній «Крестон Геренті Груп Юкрейн»
Е-mail: consulting@bestaudit.com.ua
http://www.guaranteegroup.com.ua
Тел.: (044) 591-19-50

Закордонні відрядження: перерахунок інвалютних витрат в національну валюту

 

Для початку визначимо загальні правила перерахунку валютних витрат в національну валюту.

Бухгалтерський облік: операції в іноземній валюті під час первісного визнання відображаються у валюті звітності шляхом перерахунку суми в іноземній валюті із застосуванням валютного курсу на дату здійснення операції (дата визнання активів, зобов'язань, власного капіталу, доходів і витрат) (п. 5 П(С)БО 21).

Податковий облік: витрати, здійснені (нараховані) платником податку в іноземній валюті у зв'язку з придбанням у звітному податковому періоді товарів, робіт, послуг, у встановленому порядку включаються до витрат такого звітного податкового періоду шляхом перерахування в національну валюту тієї частини їх вартості, що не була раніше оплачена, за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, що діяв на дату здійснення операції з такого придбання, а в частині раніше проведеної оплати – за курсом, що діяв на дату здійснення оплати (пп. 153.1.2 ПКУ).

На перший погляд, наведені прямі норми важко застосувати до розрахунків з підзвітними особами при закордонних відрядженнях, особливо використовуючи численні, але невичерпні роз’яснення контролюючих органів.

Звертаємо увагу, що предметом цієї статті більшою мірою є перерахунок валютних витрат у податковому обліку, адже при неправильному відображенні таких витрат виникають ризики помилкового визначення суми податку на прибуток і, відповідно, нарахування контролюючим органом штрафних санкцій.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос