Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Заграничные командировки: пересчет инвалютных расходов в национальную валюту

АГ "Гарантия-Аудит"
Статьи от 04.07.2014
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Група компаній «Крестон Геренті Груп Юкрейн»
Е-mail: consulting@bestaudit.com.ua
http://www.guaranteegroup.com.ua
Тел.: (044) 591-19-50

Закордонні відрядження: перерахунок інвалютних витрат в національну валюту

 

Для початку визначимо загальні правила перерахунку валютних витрат в національну валюту.

Бухгалтерський облік: операції в іноземній валюті під час первісного визнання відображаються у валюті звітності шляхом перерахунку суми в іноземній валюті із застосуванням валютного курсу на дату здійснення операції (дата визнання активів, зобов'язань, власного капіталу, доходів і витрат) (п. 5 П(С)БО 21).

Податковий облік: витрати, здійснені (нараховані) платником податку в іноземній валюті у зв'язку з придбанням у звітному податковому періоді товарів, робіт, послуг, у встановленому порядку включаються до витрат такого звітного податкового періоду шляхом перерахування в національну валюту тієї частини їх вартості, що не була раніше оплачена, за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, що діяв на дату здійснення операції з такого придбання, а в частині раніше проведеної оплати – за курсом, що діяв на дату здійснення оплати (пп. 153.1.2 ПКУ).

На перший погляд, наведені прямі норми важко застосувати до розрахунків з підзвітними особами при закордонних відрядженнях, особливо використовуючи численні, але невичерпні роз’яснення контролюючих органів.

Звертаємо увагу, що предметом цієї статті більшою мірою є перерахунок валютних витрат у податковому обліку, адже при неправильному відображенні таких витрат виникають ризики помилкового визначення суми податку на прибуток і, відповідно, нарахування контролюючим органом штрафних санкцій.

Опрос