Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Обязательно ли регистрироваться плательщиком НДС юрлицу на 4 группе, которое предоставляет услуги аренды плательщикам НДС?

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 26.06.2014
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? Чи є добровільною або обов'язковою реєстрація платником податку на додану вартість для юридичної особи, яка обрала спрощену систему оподаткування (4 група за ставкою 5 %), якщо така юридична особа надає послуги оренди платникам ПДВ, юридичним особам, і обсяг таких послуг за останні 12 місяців більше 300 тисяч гривень (у межах норми, передбаченої для платників єдиного податку 4 групи)?

 

Відповідно до п. 181.1 ПКУ у разі, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Кодексу, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник ПДВ у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст. 183 Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку.

Порядок застосування спрощеної системи оподаткування регламентовано гл. 1 розд. XIV ПКУ.

Зокрема, пп. 4 п. 291.4 ПКУ передбачено, що до четвертої групи платників єдиного податку відносяться юридичні особи, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

– середньооблікова чисельність працівників не перевищує 50 осіб;

– обсяг доходу не перевищує 5 000 000 гривень. Для таких осіб передбачено дві ставки єдиного податку (пп. 293.3.1 ПКУ):

1) 3 відсотки доходу – у разі сплати податку на додану вартість згідно з Кодексом;

Опрос