Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Правомерно ли доначисление проверяющими налоговых обязательств по НДС в части стоимости безнадежной кредиторской задолженности за полученные товары?

АФ "Номина Аудит"
Вопросы-ответы от 28.05.2014
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Номіна Аудит»
Е-mail: nomina.audit@gmail.com
Тел.: (057) 780-12-69; (061) 707-40-57

? За результатами планової перевірки контролюючим органом були донараховані податкові зобов’язання з ПДВ в частині вартості кредиторської заборгованості за отримані товари, яка була визнана підприємством безнадійною. В акті перевірки було зазначено, що підприємство порушило вимоги п. 198.2, 198.3, 189.1 та ст. 192 Податкового кодексу. Згідно з позицією перевіряючих покупець у зв’язку з відсутністю факту оплати постачальнику за отримані товари втрачає право на нарахування податкового кредиту. При цьому перевіряючі вважають, що платник податку повинен відкоригувати податковий кредит, сформований при придбанні таких товарів, шляхом нарахування податкових зобов’язань та виписати податкову накладну із зазначенням типу причини 13 (але усі товари було використано у господарській діяльності в оподатковуваних операціях). Чи є така позиція контролюючого органу обґрунтованою?

 

Описаний підхід контролерів не відповідає нормам чинного податкового законодавства України.

Так, перевіряючі використовують таку підставу для донарахування ПДВ, як «покупець втрачає право на нарахування податкового кредиту».

Опрос