Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относятся ли в состав расходов налогоплательщика расходы на техническое обслуживание транспортного средства?

АГ "Гарантия-Аудит"
Вопросы-ответы от 30.04.2014
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Група компаній «Крестон Геренті Груп Юкрейн»
Е-mail: consulting@bestaudit.com.ua
http://www.guaranteegroup.com.ua
Тел.: (044) 591-19-50

? Чи відносяться до складу витрат платника податку витрати на технічне обслуговування транспортного засобу, в тому числі на його мийку та прибирання?

 

1. Технічне обслуговування транспортного засобу.

Відповідно до ст. 36 Закону України «Про дорожній рух» від 30.06.93 р. № 3353-XII власники транспортних засобів або особи, які їх експлуатують, зобов'язані забезпечувати своєчасне і в повному обсязі проведення робіт з їх технічного обслуговування і ремонту згідно з нормативами, встановленими виробниками відповідних транспортних засобів.

Порядок проведення техобслуговування та ремонту встановлено Положенням про технічне обслуговування і ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту, затвердженим наказом Мінтрансу від 30.03.98 р. № 102 (далі – Положення № 102).

Норми Положення № 102 поширюються на юридичних і фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють експлуатацію, технічне обслуговування та ремонт дорожніх транспортних засобів (за винятком тролейбусів, мопедів і мотоциклів), незалежно від форми власності.

Відповідно до п. 1.3 р. 1 Положення № 102 технічне обслуговування (далі – ТО) – це комплекс операцій чи операція щодо підтримки роботоздатності або справності виробу під час використання за призначенням, зберігання та транспортування.

Опрос