Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Может ли сельскохозяйственное предприятие, которое своевременно не уплатило на спецсчет доначисленные налоговым органом суммы НДС, стать плательщиком ФСН?

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 22.04.2014
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? У грудні 2013 р. підприємством було подано декілька уточнюючих розрахунків до декларацій з ПДВ з кодом 0121 «Спеціальний режим оподаткування діяльності в сфері сільського господарства». Уточнення були пов’язані із зменшенням сум податкового кредиту за контрагентами, які, на думку фахівців контролюючого органу, мали певні «юридичні» недоліки. За результатами уточнень збільшилась сума ПДВ, яка підлягала перерахуванню на спеціальний рахунок сільськогосподарського підприємства. Зазначена сума ПДВ не була своєчасно перерахована на спеціальний рахунок, що дало фахівцям податкової служби підстави стверджувати про наявність у підприємства станом на 1 січня поточного року податкового боргу і, відповідно, про неможливість використання у поточному році статусу платника фіксованого сільськогосподарського податку. Чи правомірні такі висновки податкової служби?

 

Відповідно до пп. 301.6.3 ПКУ не може бути платником ФСП суб'єкт господарювання, який станом на 1 січня базового (звітного) року має податковий борг, за винятком безнадійного податкового боргу, який виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

Опрос