Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

По итогам какого отчетного периода должно подать декларацию и уплатить налог на прибыль юрлицо, которое со ІІ квартала 2014 г. переходит на упрощенную систему?

Консалтинговая компания "ЭКСПЕРТ"
Вопросы-ответы от 31.03.2014
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»
Е-mail: info@tax-expert.in.ua
http://www.tax-expert.in.ua
Тел.: (044) 360-28-35; факс (044) 501-91-56

? Юридична особа з другого кварталу 2014 року переходить на спрощену систему оподаткування зі сплатою єдиного податку. Коли слід подавати декларацію з податку на прибуток та сплачувати податок: за наслідками першого кварталу чи всього року?

 

Положеннями п. 152.9 ПКУ для цілей податку на прибуток встановлено такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому базовим податковим (звітним) періодом є календарний квартал або календарний рік для платників податків, визначених у п. 57.1 ПКУ.

Відповідно до п. 297.1 ПКУ платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на прибуток підприємств.

З урахуванням цього, в разі переходу з другого кварталу 2014 року на спрощену систему оподаткування зі сплатою єдиного податку така юридична особа перестає бути платником податку на прибуток.

Оскільки фактично має місце припинення існування платника податку на прибуток, то за останній звітний період слід подати податкову декларацію. Таким звітним періодом є перший квартал 2014 року.

Тобто в наведеному випадку декларацію з податку на прибуток слід подати за перший квартал 2014 року, а не за наслідками всього року.

Згідно з пп. 49.18.2 ПКУ податкову декларацію з податку на прибуток за перший квартал 2014 року слід подати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

В разі виникнення податку на прибуток до сплати, його слід перерахувати протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації (п. 57.1 ПКУ).

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос