Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Какие налоговые последствия прощения банком суммы долга физлица-заемщика по кредитному договору?

АФ "Є.С.Аудит"
Вопросы-ответы от 27.02.2014
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Є.С.Аудит»
Е-mail: office@yefimov-partners.com
http://yefimov-partners.com
Тел.: (044) 278-58-81

? Банком було прощено суму боргу фізичної особи – позичальника за кредитним договором, включено таку суму боргу до податкового розрахунку № 1ДФ, про що банк повідомив позичальника рекомендованим листом та вказав, що позичальнику потрібно сплатити ПДФО з суми прощеного боргу. Які податкові наслідки такої дії?

 

Як випливає із запитання, банк за рахунок власного резерву сумнівних боргів відшкодував (простив) борг позичальника за кредитним договором, що відповідно до ч. 1 ст. 605 та ч. 1 ст. 598 ЦКУ є прощенням боргу у зобов’язанні та є підставою припинення зобов’язання.

Опрос