Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Возникнут ли налоговые обязательства по НДС при списании проектной документации, которая учитывалась на балансе больше 10 лет?

АФ "Курсор-Аудит"
Вопросы-ответы от 20.02.2014
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Курсор-Аудит»
Е-mail: office@cursor-audit.com
http://www.cursor-audit.com
Тел.: (057) 7-199-899, 7-147-050; факс 7-586-888

? Чи виникнуть податкові зобов'язання з ПДВ при списанні проектної документації, яка обліковувалась на балансі більше 10 років?

 

Відповідно до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом МФУ від 30.11.99 р. № 291, рахунок 15 «Капітальні інвестиції» призначений для обліку витрат на придбання або створення матеріальних і нематеріальних необоротних активів.

За дебетом рахунку 15 «Капітальні інвестиції» відображається збільшення зазнаних витрат на придбання або створення матеріальних та нематеріальних необоротних активів, за кредитом – їх зменшення (введення в дію, прийняття в експлуатацію придбаних або створених нематеріальних активів тощо).

Оскільки у нашому випадку об'єкт необоротного активу – проектна документація обліковується за дебетом рахунку 15 і вартість накопичених витрат не списана при прийнятті об'єкта в експлуатацію, то даний об'єкт протягом певного часу (більше 10 років) не використовувався у господарській діяльності. Можливо, безпосередньо об'єкт зовсім не створювався.

Згідно з п. 48 Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів, затверджених наказом МФУ від 30.09.2003 р. № 561, витрати на придбання або виготовлення проектної документації, що є наслідком здійснення проектно-вишукувальних робіт, визнаються незавершеними капітальними інвестиціями (незавершеним будівництвом) до моменту введення об'єкта в експлуатацію.

В процесі діяльності можуть виникнути ситуації, коли об'єкти капітальних інвестиції підприємство не планує використовувати в подальшому, а має необхідність використовувати їх за іншим призначенням, в тому числі ліквідувати (списати).

В бухгалтерському обліку списання капітальних інвестицій відображається проводкою Дт 976 Кт 15.

Опрос