Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Командировка за границу: некоторые важные нюансы

АФ "Де Візу"
Статьи от 13.01.2014
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Де Візу»
Е-mail: info@devisu.kiev.ua
http://www.devisu.ua
Тел. (044) 270-54-44

Відрядження за кордон: деякі важливі нюанси

 

Що потрібно передбачити в наказі про відрядження

Вкотре нагадаємо, що Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.98 р. № 59 (далі – Інструкція № 59), є обов'язковою лише для працівників бюджетної сфери і має рекомендаційний характер для інших підприємств. Цей факт підтверджено і податковими органами в листах від 07.09.2011 р. № 10077/5/15-1216 та від 31.03.2012 р. № 5742/6/15-1415.

Більшість працівників бухгалтерських служб знають, аби підприємство мало право на податкові витрати по відрядженнях по Україні і за кордон, слід розробити та затвердити наказом по підприємству внутрішнє Положення про службові відрядження на базі Інструкції № 59, яке повністю має відповідати вимогам ПКУ.

Направлення працівника у відрядження здійснюється керівником підприємства та оформлюється наказом або розпорядженням, як того вимагає пп. 140.1.7 ПКУ. В такому розпорядчому документі має визначатися мета і підстава для відрядження, прізвище, ім'я, по батькові працівника, якого відряджають, місце призначення, куди відряджається працівник, а також строк відрядження – дата його початку та закінчення. В наказі обов’язково слід зазначити, що відрядження пов’язано з господарською діяльністю підприємства. Також в ньому можуть бути відображені й інші додаткові умови перебування працівника у відрядженні. Керівник має право визначити у наказі додаткові обмеження щодо транспортних витрат (вид транспорту, можливість використання таксі, клас перельоту), категорії готелю та інше. Слід зазначити, що в разі необхідності оформлення закордонного паспорта і віз та відображення відповідних сум у складі витрат на відрядження, це також потрібно прописати в наказі. В такому випадку кошти, видані працівнику, не будуть вважатися додатковим доходом і будуть відноситися до податкових витрат підприємства. Наказом можна передбачити компенсацію працівникам додаткових витрат, які не передбачені ПКУ та будуть включатися в додатковий дохід працівника і не будуть відноситися до податкових витрат.

Виплата добових

Опрос