Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предоставление работнику свободных от работы дней

Журнал "Справочник кадровика"
Статьи от 25.12.2013
Утратил силу

Журнал «Довідник кадровика»
Передплатні індекси – 01158 (укр.), 95395 (рос.)
Е-mail: kadrovik@mediapro.com.ua
Тел.: (044) 568-51-38

Надання працівникові вільних від роботи днів

 

Крім передбачених законодавством відпусток, вихідних, святкових неробочих днів в окремих випадках певній категорії працівників для відновлення працездатності, зміцнення здоров'я, а також для задоволення власних та суспільних життєво важливих потреб та інтересів, всебічного розвитку особи, можуть додатково надаватися вільні від роботи дні. Такі дні може повністю або частково оплачувати роботодавець чи інші заінтересовані особи, а також їх можна надавати без збереження заробітної плати. Вони можуть бути передбачені як безпосередньо законодавством, так і колективним чи трудовим договором.

У разі надання працівникові вільних від роботи днів із збереженням середньої заробітної плати вона обчислюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 року № 100, але з урахуванням виплат за останні два календарних місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана відповідна виплата (на відміну від обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток).

Звернути увагу

Працівникам, які пропрацювали на підприємстві, в установі, організації менше двох календарних місяців, середня заробітна плата обчислюється з урахуванням виплат за фактично відпрацьований час.

Надання вільних від роботи днів працівникам, що поєднують роботу з навчанням

Опрос