Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

С какой суммы выигрыша в лотерею следует уплатить налог – со всей или только с превышения 50 размеров минимальной заработной платы?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 01.11.2013
Утратил силу

? У минулому році я виграв в Українську національну лотерею «Суперлото» 142 тис. грн., які були перераховані оператором на мій банківський рахунок у цьому році. Однак, оператор лотереї при виплаті мені цієї суми не утримав податок на доходи фізичних осіб. Мені відомо, що відповідно до Податкового кодексу в такому випадку я повинен самостійно включити цей дохід до податкової декларації і сплатити податок до бюджету. Податкова за місцем проживання проконсультувала, що слід платити з всієї суми та за ставкою 30 %. Чи з всієї суми мені слід сплатити податок, чи тільки з перевищення 50 розмірів мінімальної заробітної плати?

 

Оподаткувати перевищення повинен був податковий агент, – відповідає головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Тетяна Добродій.

Одразу слід зазначити, що оскільки виграш було нараховано вам у 2012 році (вас зафіксовано переможцем певного розіграшу у державну лотерею), то його сума повинна бути включена до вашого загального річного оподатковуваного доходу 2012 року, незалежно від того, коли фактично ця сума була перерахована.

Згідно з пп. 164.2.8 ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді виграшів та призів (крім виграшів та призів у державну грошову лотерею в розмірах, передбачених у пп. 165.1.46 ПКУ).

При цьому згідно з пп. 165.1.46 ПКУ не підлягає оподаткуванню сума коштів, отриманих як виграш, приз у державну грошову лотерею у розмірі, що не перевищує 50 мінімальних заробітних плат, розмір якої встановлюється законом (у 2012 році – 1073 грн.). Тобто у 2012 р. не підлягало оподаткуванню 53650 грн.

Звідси слідує, що оподатковувати слід перевищення понад цієї суми (у випадку, що розглядається – 88350 грн. = 142000 – 53650).

Відповідно до п. 167.1 ПКУ  ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування. Якщо сума перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2012 р. – 10730 грн.), ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою, визначеною в абз. першому цього пункту.

Оскільки сума виграшу у державну лотерею у 2012 році перевищує розмір 10730 грн., то до суми виграшу, яка підлягає оподаткуванню (у вашому випадку – 88350 грн.) має застосовуватися ставка 17 відсотків.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос