Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Нужно ли учитывать сумму компенсации за несвоевременную выплату заработной платы при определении предельного размера зарплаты, дающего право работнику на налоговую социальную льготу?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 01.11.2013
Утратил силу

? Якщо у зв'язку з фінансовими труднощами підприємство не виплатило працівникам заробітну плату за березень 2013 року. Перед виплатою цієї заборгованості у вересні було нараховано компенсацію за несвоєчасну виплату заробітної плати. Чи потрібно враховувати суму такої компенсації при визначенні граничного розміру зарплати за вересень, що дає право працівнику на податкову соціальну пільгу?

 

Так, – відповідає головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Тетяна Добродій, – сума компенсації включається до заробітної плати.

Суми компенсації працівникам втрати частини заробітної плати у зв'язку з порушенням термінів її виплати включаються до фонду додаткової заробітної плати, тобто прирівнюються до заробітної плати (пп. 2.2.8 р. 2 Інструкції зі статистики заробітної плати, (далі – Інструкція).

Сума компенсації включається до фонду оплати праці того місяця, в якому фактично проводяться ті нарахування та виплата відповідно до пп. 1.6.2 р. 1 Інструкції.

Під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, – обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності (п. 164.6 ПКУ).

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос