Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Имеет ли право на возмещение командировочных расходов (проезд к месту командировки и/или в обратном направлении) работник, если даты начала и окончания его командировки в приказе не совпадают с датами, указанными в транспортных билетах?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 18.10.2013
Утратил силу

? Чи має право на відшкодування витрат на відрядження (проїзд до місця відрядження та/або у зворотному напрямку) працівник, якщо дати початку та закінчення його відрядження в наказі не збігаються з датами, зазначеними в транспортних квитках?

 

Це залежатиме від рішення керівника підприємства, – роз'яснює головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Тетяна Добродій.

Згідно з розділом II Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.98 р. № 59 (далі – Інструкція), направляє працівника підприємства у відрядження керівник цього підприємства або його заступник, що оформляється наказом (розпорядженням) із зазначенням: пункту призначення, найменування підприємства, куди відряджено працівника, строку й мети відрядження.

Визначення кількості днів відрядження для виплати добових проводиться з урахуванням дня вибуття у відрядження й дня прибуття до місця постійної роботи, що зараховуються як два дні.

Згідно з п. 6 Інструкції витрати на проїзд (у тому числі перевезення багажу, бронювання транспортних квитків) до місця відрядження і назад відшкодовуються в розмірі вартості проїзду повітряним, залізничним, водним і автомобільним транспортом загального користування (крім таксі) з урахуванням усіх витрат, пов'язаних із придбанням проїзних квитків користуванням постільними речами в поїздах, та страхових платежів на транспорті.

Відрядженому працівникові відшкодовуються витрати на проїзд транспортом загального користування (крім таксі) до станції, пристані, аеропорту, якщо вони розташовані поза межами населеного пункту, де постійно працює відряджений працівник, або до місцеперебування у відрядженні.

За наявності кількох видів транспорту, що зв'язує місце постійної роботи з місцем відрядження, адміністрація підприємства може запропонувати відрядженому працівникові вид транспорту, яким йому слід користуватися. Якщо така пропозиція відсутня, працівник самостійно вибирає вид транспорту.

Відрядженому працівникові відшкодовуються також витрати на проїзд міським транспортом загального користування (крім таксі) відповідно до маршруту, погодженого керівником, та на орендованому транспорті за місцем відрядження (згідно з підтвердними документами).

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос