Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Уплачивается ли государственная пошлина в случае нотариального удостоверения гражданско-правовых соглашений частными нотариусами?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 18.10.2013
Утратил силу

? Чи сплачується державне мито в разі нотаріального посвідчення цивільно-правових угод приватними нотаріусами?

 

Заступник начальника відділу адміністрування майнових податків Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Міністерства доходів і зборів України Володимир Гуцуляк зазначив: державне мито за нотаріальні дії, документи й послуги справляється державними нотаріальними конторами і виконкомами сільських, селищних, міських рад, на території яких немає нотаріальних контор (п. 3 ст. 2 Декрету КМУ від 21.01.93 р. № 7-93 «Про державне мито» (далі – Декрет)).

Відповідно до ст. 31 Закону України від 02.09.90 р. № 3425-XII «Про нотаріат» приватні нотаріуси за вчинення нотаріальних дій справляють плату, розмір якої визначається за домовленістю між нотаріусом та громадянином або юридичною особою. Оплата додаткових послуг правового характеру, що надаються приватними нотаріусами і не належать до вчинюваної нотаріальної дії, провадиться за домовленістю сторін.

При цьому згідно з п. 1 Указу Президента України від 10.07.98 р. № 762/98 «Про впорядкування справляння плати за вчинення нотаріальних дій» розмір плати, яка справляється за вчинення нотаріальних дій приватними нотаріусами, не може бути меншим від розміру ставок державного мита, яке справляється державними нотаріусами за аналогічні нотаріальні дії.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос