Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Когда необходимо подавать форму № З-ПН?

АФ "Норма"
Вопросы-ответы от 09.10.2013
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «НОРМА»
Е-mail: norma@norma.ua
http://norma.ua
Тел./факс: (044) 331-17-40; 221-13-27

? Коли необхідно подавати форму № З-ПН?

 

У багатьох бухгалтерів, кадровиків та юристів донині виникають питання стосовно необхідності подання звіту щодо наявних вакансій за формою № 3-ПН.

Зазначену форму звітності та порядок її подання затверджено наказом Мінсоцполітики від 31.05.2013 р. № 316. Нею фактично замінено стару форму № З-ПН. Тобто нову форму звіту було введено, але це не зменшило кількості питань щодо цієї форми звітності, радше навпаки – питань побільшало.

Отже, як передбачено вищезгаданим наказом, форма подається за наявності у роботодавця попиту на робочу силу (вакансії) не пізніше 10-ти робочих днів з дати відкриття вакансії(й). Датою відкриття вакансії є наступний день після створення робочого місця чи припинення трудових відносин з працівником, робоче місце якого стає вакантним, або дата, починаючи з якої може бути укладений трудовий договір з найманим працівником.

Як бачимо, необхідною умовою подання форми є створення робочого місця або припинення трудових відносин з працівником, при цьому деякий час робоче місце такого працівника має бути вакантним.

Тобто у випадку, якщо на робоче місце працівника, який звільнився, одразу було прийнято нового працівника, звіт за формою № 3-ПН не подається. Така позиція викладена і в роз’ясненні Київського міського центру зайнятості, розміщеному на сайті Державної служби зайнятості.

Опрос