Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Следует ли включать в базу обложения единым налогом у юридического лица суммы пособия в связи с беременностью и родами, полученные от ФСС и выплаченные соответствующей работнице?

Консалтинговая компания "ЭКСПЕРТ"
Вопросы-ответы от 31.07.2013
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»
Е-mail: info@tax-expert.in.ua
http://www.tax-expert.in.ua
Тел.: (044) 360-28-35; факс (044) 501-91-56

? Чи слід включати до бази оподаткування єдиним податком у юридичної особи суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, що отримані від ФСС та виплачені відповідній працівниці?

 

Відповідно до пп. 2 п. 292.1 ПКУ доходом платника єдиного податку – юридичної особи є, зокрема, будь-який дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

При цьому певні види надходжень грошових коштів не включаються до оподатковуваного доходу. Так, згідно з пп. 4 п. 292.11 ПКУ до складу доходу не включаються суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм.

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-III фінансування страхувальників-роботодавців для надання матеріального забезпечення найманим працівникам (в тому числі, виплати у зв’язку з вагітністю та пологами) здійснюється районними, міжрайонними, міськими виконавчими дирекціями відділень Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на підставі поданої страхувальником заяви-розрахунку, форма якої затверджена постановою ФСС з ТВП від 22.12.2010 р. № 26.

При цьому страхувальник-роботодавець відкриває окремий поточний рахунок для зарахування страхових коштів у банках. Страхові кошти, зараховані на окремий поточний рахунок у банку, можуть бути використані страхувальником виключно на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам.

Таким чином, суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, отримані від ФСС з ТВП, є коштами цільового призначення, які згідно з пп. 4 п. 292.11 ПКУ до складу оподатковуваного доходу юридичної особи – платника єдиного податку не включаються.

Опрос