Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

В каком порядке используется ежегодный отпуск, если работник заболел во время такого отпуска или перед его предоставлением?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 02.08.2013
Утратил силу

? У якому порядку використовується щорічна відпустка, якщо працівник захворів під час такої відпустки або перед її наданням?

 

Згідно зі ст. 11 Закону України «Про відпустки» (далі – Закон) щорічна відпустка має бути перенесена на інший період або продовжена в разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої в установленому порядку, – відповідають фахівці Департаменту заробітної плати та умов праці Мінсоцполітики України Тетяна Сташків та Віталіна Коркушко. Якщо працівникові видано листок непрацездатності до початку відпустки, то її початок має бути перенесений на інший строк. Якщо непрацездатність настала в період відпустки, то відпустка підлягає продовженню на кількість календарних днів, упродовж яких працівник відповідно до листка непрацездатності хворів.

У разі перенесення щорічної відпустки новий термін її надання встановлюється за згодою між працівником і роботодавцем. Якщо причини, що зумовили перенесення відпустки на інший період, настали під час її використання, то невикористана частина щорічної відпустки надається після закінчення дії причин, які її перервали, або за згодою сторін переноситься на інший період з додержанням вимог ст. 12 Закону.

Опрос