Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

В 2013 году налог на жилиую недвижимость граждане уплачивать не будут

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 02.08.2013
Утратил силу

У 2013 році податок на житлову нерухомість громадяни сплачувати не будуть

 

Внесеними змінами до ст. 265 ПКУ розширено коло «пільговиків» з податку на нерухоме майно, які взагалі не будуть його сплачувати, – роз'яснює головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Тетяна Добродій. Так, з 2014 р. цей податок не буде нараховуватися на об'єкти житлової нерухомості, в тому числі їхні частки, що належать фізичним особам, які відповідно до закону мають статус багатодітних, прийомних або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей, але не більш ніж один такий об'єкт на сім'ю, опікуна, піклувальника, а також належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та особам з їхнього числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більш ніж один такий об'єкт на дитину.

Крім того встановлено, що міські, селищні та сільські ради можуть установлювати додаткові пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями).

Починаючи з 2014 р. база оподаткування цим податком буде обчислюватися не окремо за кожним з об'єктів, а за всіма (сукупно) об'єктами житлової площі, що перебувають у власності платника податку.

Опрос