Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Начисляются ли пенсионный сбор и НДС на сумму компенсации стоимости услуг сотовой связи, которая взыскивается с уволенного работника?

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 24.07.2013
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? Після звільнення з місця роботи працівник деякий час продовжував використовувати мобільний телефон та номер стільникового зв’язку, які йому було надано підприємством, що призвело до накопичення великої суми заборгованості за цим номером. Підприємством прийнято рішення про компенсацію працівником суми заборгованості. Зрозуміло, що в суму такої заборгованості вже включено ПДВ та збір до ПФУ оператором.
Чи повинно підприємство нараховувати ще зі своєї сторони ПДВ та збір до ПФУ, збільшуючи суму заборгованості?

 

З практики застосування термінів, слів та сполучень у юриспруденції, компенсація (в перекладі з латини – винагорода) – це відшкодування за будь-що.

Об’єктом оподаткування ПДВ, згідно з п. 185.1 ПКУ, є операції з постачання товарів/послуг.

Постачання товарів – будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару (пп. 14.1.191 ПКУ).

Постачання послуг – будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (пп. 14.1.185 ПКУ).

Отже, за своєю правовою природою компенсація – це операція з продажу будь-чого, а відтак будь-яка компенсація є операцією, що підлягає оподаткуванню ПДВ. Такої думки завжди дотримувались фахівці податкової служби не тільки в період дії норм ПКУ, а ще й в період дії норм Закону про ПДВ (див., наприклад, листи ДПСУ від 11.12.2012 р. № 6891/0/61-12/15-3115 та від 15.11.2012 р. № 4967/0/51-12/15-3416).

Таким чином, якщо колишній працівник підприємства буде компенсувати вартість послуг стільникового зв’язку, то таку операцію необхідно буде проводити в обліку як операцію з постачання послуг з відповідним нарахуванням податкових зобов’язань.

Опрос