Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как предприятию учитывать наличные средства, собранные за оказанные населению услуги и оформленные расчетными квитанциями? Необходим ли в данном случае кассовый аппарат и какие штрафные санкции могут быть применены к предприятию за его неиспользование?

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 22.07.2013
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? Мале колективне підприємство, яке є платником єдиного податку (4 група), надає населенню послуги з вивезення твердих побутових відходів (далі – ТПВ). Для розрахунків за надані послуги використовуються розрахункові книжки (аналогічні книжкам розрахунків за електроенергію, водопостачання та інші комунальні послуги). Частково населення оплачує послуги через банк, а частково – майстру, який збирає гроші безпосередньо в момент надання послуги (вивезення сміття) поряд з місцем проживання платників. В цей же день зібрані кошти оприбутковуються в касу підприємства за прибутковим ордером від імені майстра (в бухобліку використовується рахунок 37 «Розрахунки з підзвітними особами») з додаванням корінців квитанцій від населення, після чого гроші здаються в банк.
Чи є правильним такий облік та чи має право підприємство збирати готівкові кошти за надані послуги по розрахунковим квитанціям? Які штрафні санкції можуть бути застосовані до підприємства, якщо касовий апарат є необхідним в даній ситуації?

 

Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265) передбачено, що реєстратори розрахункових операцій (РРО) застосовуються фізичними особами – суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. При цьому зауважимо, що для юридичних осіб немає значення, яка система оподаткування ними застосовується.

Статтею 2 цього Закону встановлено, що розрахунковою операцією вважається приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Порядок проведення розрахунків визначено ст. 3 Закону № 265. Однак п. 1 ст. 9 цього Закону встановлено норму, за умови виконання якої РРО та розрахункові книжки (належним чином зброшуровані та прошнуровані книжки, зареєстровані в органах державної податкової служби України) не застосовуються, а саме: при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами всіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.

Відповідно до норм ЦКУ за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос