Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Обязан ли сокращаемый работник компенсировать работодателю расходы на оплату его обучения, если такая его обязанность прямо предусмотрена в договоре на обучение?

АФ "Курсор-Аудит"
Вопросы-ответы от 14.06.2013
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Курсор-Аудит»
Е-mail: office@cursor-audit.com
http://www.cursor-audit.com
Тел.: (057) 7-199-899, 7-147-050; факс 7-586-888

? Чи зобов'язаний працівник, якого скорочують, компенсувати роботодавцю витрати на оплату його навчання, якщо такий його обов'язок прямо передбачений в договорі на навчання?

 

Господарським кодексом України, який встановлює відповідно до Конституції України правові основи господарської діяльності (господарювання), визначено аспекти соціальної діяльності підприємства, в т. ч. забезпечення підприємством підготовки кваліфікованих робітників та спеціалістів, їх економічне і професійне навчання як у власних навчальних закладах, так і в інших навчальних закладах за відповідними угодами (ч. 2 ст. 69 ГКУ). Враховуючи стрімкий розвиток виробництва, повсякденну необхідність освоєння нових технологій, необхідність у навчанні працівників, постійне підвищення їх кваліфікації стало одним із найважливіших завдань роботодавця. Тому здійснення роботодавцем оплати за навчання та перепідготовку кадрів, укладання ним договорів з різноманітними навчальними закладами на користь певної фізичної особи є повсякденною практикою.

Часто для забезпечення «віддачі» від вкладених коштів роботодавець передбачає в договорі на навчання певні терміни відпрацювання на підприємстві після отримання освіти. Саме про такий договір і йдеться у запитанні.

Оскільки трудовим законодавством України і насамперед КЗпП регламентуються виключно правові засади і гарантії здійснення громадянами України права розпоряджатися своїми здібностями до продуктивної та творчої праці, то відносини між підприємством і працівником щодо відшкодування вартості навчання у разі розірвання трудових відносин є виключно цивільно-правовими.

Опрос