Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Какой порядок документального подтверждения услуг по перевозке импортированных товаров с целью определения их таможенной стоимости?

АФ "Номина Аудит"
Вопросы-ответы от 04.06.2013
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Номіна Аудит»
Е-mail: nomina.audit@gmail.com
Тел.: (057) 780-12-69; (061) 707-40-57

? За результатами проведення планової документальної виїзної перевірки митні органи донараховують митні платежі (ПДВ при імпорті та мито) на підставі відсутності в актах виконаних робіт з перевізниками-резидентами, що здійснювали доставку товару від нерезидента за межами України до місця на території України, окремо виділеної вартості транспортних послуг від місця за межами України до кордону з Україною.
Чи правомірні дії перевіряючих, якщо при митному оформленні товару митним органам були надані довідки (другі примірники таких довідок були в наявності при проведенні перевірки), оформлені на адресу митниці перевізниками та підписані керівниками підприємств-перевізників, про вартість перевезення до кордону з Україною?

 

Відповідно до п. 5 ч. 10 ст. 58 МКУ при визначенні митної вартості до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, додаються витрати на транспортування оцінюваних товарів до аеропорту, порту або іншого місця ввезення на митну територію України, якщо вони не включалися до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті.

Згідно із ст. 53 МКУ одночасно з митною декларацією декларант подає митному органу документи, що підтверджують заявлену митну вартість товарів і обраний метод її визначення. Документами, які підтверджують митну вартість товарів, відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 53 МКУ, зокрема, є транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів.

Опрос