Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Является ли продажа имущества, внесенного в уставный капитал общества, отчуждением корпоративных прав участника такого общества и изменяется ли доля такого участника в уставном капитале?

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 20.05.2013
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? Загальними зборами ТОВ було прийнято рішення про продаж двох комбайнів, які є внеском учасника-фізособи до статутного капіталу товариства. Юридичний відділ банку, в якому обслуговується ТОВ, стверджує, що таким чином відбулось відчуження учасником своєї частки третім особам та необхідно вносити зміни до статуту ТОВ. Юристи банку посилаються на ст. 52 Закону «Про господарські товариства», відповідно до якої зміна розміру статутного капіталу та/або заміна складу учасників підлягають державній реєстрації в установленому законом порядку. Також посилаючись на ст. 167 ГКУ юристи стверджують, що корпоративні права є різновидом майнових прав, які безпосередньо пов’язані з майном і не можуть передаватися окремо від майна. Таким чином, учасник, на думку юристів банку, повинен був написати заяву про вихід зі складу ТОВ.
Просимо роз’яснити, чи правомірна позиція банку.

 

Ознайомившись з позицією банку, одразу зауважимо, що такий підхід є м’яко кажучи некоректним з точки зору норм чинного законодавства України.

За приписом ст. 12 Закону України «Про господарські товариства» від 19.09.91 р. № 1576-XII (далі – Закон № 1576) товариство є власником, зокрема, майна, переданого йому учасниками у власність як вклад до статутного (складеного) капіталу. Згідно із ст. 13 цього Закону вкладом до статутного (складеного) капіталу господарського товариства можуть бути гроші, цінні папери, інші речі або майнові чи інші відчужувані права, що мають грошову оцінку, якщо інше не встановлено законом.

Опрос