Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Облагается ли НДФЛ стоимость переданной физлицам рекламной продукции?

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 17.05.2013
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? Підприємством було проведено рекламну акцію, під час якої було закуплено та роздано покупцям рекламну продукцію. На цій продукції була розміщена інформація про підприємство, його координати та про товари, які реалізує підприємство. Факт отримання рекламної продукції покупцями підтверджений товарно-транспортними накладними і вантажно-транспортними деклараціями від перевізників. Частина покупців підприємства – це фізичні особи, які не є платниками податку на прибуток (в тому числі приватні підприємці). Дохід (з метою ПДФО) можна персоніфікувати по фізичним особам, яким були відправлені рекламні товари, але вартість розданих товарів кожній фізичній особі не перевищує 50 % від суми мінімальної заробітної плати на 01.01.2013 р. – 573,50 грн.
Чи необхідно в податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за I квартал 2013 р. відображати вартість рекламної продукції, переданої фізичним особам? Якщо так, то з яким кодом ознаки доходу?

 

Відповідно до пп. 14.1.56 ПКУ доходом платника податку є загальна сума доходу від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі у виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами.

З точки зору ПКУ подарунки класифікуються як додаткове благо відповідно до пп. «е» пп. 164.2.17 ПКУ у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку. Якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі, сума податку обчислюється за правилами, визначеними п. 164.5 ПКУ (тобто із застосування «натурального» коефіцієнта). Ставка оподаткування – 15 % (17 %).

Враховуючи те, що під час проведення рекламної акції здійснюється розповсюдження рекламного товару, а споживачами реклами є визначене коло платників податку (ідентифіковане), то вартість такого товару розглядається як дохід фізичних осіб – споживачів таких рекламних заходів та, відповідно, є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Водночас, пп. 165.1.39 ПКУ встановлено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків, якщо їх вартість не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, тобто у 2013 році – 573,50 грн., за винятком грошових виплат у будь-якій сумі. Тобто за таких умов об’єкт оподаткування ПДФО відсутній.

Відповідно до пп. «б» п. 176.2 та пп. 49.18.2 ПКУ особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, до органу державної податкової служби за місцем свого розташування.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос