Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как облагаются налогом роялти за пользование правами интеллектуальной собственности, которые выплачиваются в пользу нерезидентов – граждан России?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 12.04.2013
Утратил силу

? Компанія представляє на українському ринку торгові марки, під якими здійснюється продаж прав на використання об'єктів інтелектуальної власності. Таке представництво здійснюється на основі ліцензійних договорів, за якими ліцензіарами є, в тому числі і фізичні особирезиденти Росії. На користь таких нерезидентів здійснюється виплата роялті за користування правами інтелектуальної власності.
Яким чином мають оподатковуватися такі платежі та застосовуватися положення ст. 12 та ст. 22 Угоди між Урядом України і Урядом РФ? Яка сума податку має бути утримана з доходу нерезидента до виплати, у випадку, якщо ставка оподаткування доходів резидента Російської Федерації (ліцензіара за договором на користь якого здійснюється виплата) становить 6 % від отриманого доходу, а при цьому відповідно до положень ст. 12 Угоди, роялті, виплачені на його користь нашим підприємством оподатковується в Україні за ставкою 10 %?

 

Головний державний податковий інспектор відділу податкових консультацій ДПС у м. Києві Надія Римарчук зазначає: відповідно до п. 1 ст. 418  ЦКУ право інтелектуальної власності – це право особи на результат інтелектуальної, творчої діяльності або на інший об'єкт права інтелектуальної власності, визначений ЦКУ та іншим законом. Згідно зі ст. 419 ЦКУ право інтелектуальної власності та право власності на річ не залежать одне від одного, а перехід права на об'єкт інтелектуальної власності не означає переходу права власності на річ.

Право інтелектуальної власності становлять особисті немайнові права інтелектуальної власності та (або) майнові права інтелектуальної власності (п. 2 ст. 418 ЦКУ). Особисті немайнові права не можуть передаватися (відчужуватися) іншій особі, на відміну від майнових прав, які можуть повністю або частково передаватися іншій особі.

Отже, коли придбавається право інтелектуальної власності, під цим слід розуміти передачу майнових прав інтелектуальної власності, якими відповідно до ст. 424 ЦКУ є:

право на використання об'єкта права інтелектуальної власності;

Опрос