Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Изменился ли порядок начисления курсовых разниц в связи с установлением с 2013 года обязанности представления только годовой декларации по налогу на прибыль?

Консалтинговая компания "ЭКСПЕРТ"
Вопросы-ответы от 05.04.2013
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»
Е-mail: info@tax-expert.in.ua
http://www.tax-expert.in.ua
Тел.: (044) 360-28-35; факс (044) 501-91-56

? Чи змінився порядок нарахування курсових різниць у зв’язку із встановленням з 2013 року обов’язку подання лише річної декларації з податку на прибуток?

 

Положеннями п. 57.1 ПКУ, з урахуванням внесених до нього змін, передбачено подання для більшості платників податку на прибуток лише річної податкової декларації з податку на прибуток підприємства (певні винятки встановлені у цьому ж пункті ПКУ).

Таким платникам з цього року непотрібно подавати декларацію за звітні (податкові) періоди: календарний квартал, півріччя та дев'ять місяців.

При цьому податковий облік все одно ведеться в загальному порядку, встановленому ПКУ.

Відповідно до пп. 153.1.3 ПКУ визначення курсових різниць від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти здійснюється відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку. При цьому прибуток (додатне значення курсових різниць) враховується у складі доходів платника податку, а збиток (від'ємне значення курсових різниць) – у складі витрат платника податку.

Тобто для вирішення поставленого питання слід розглянути норми Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 21 «Вплив змін валютних курсів», затвердженого наказом МФУ від 10.08.2000 р. № 193 (далі – П(С)БО 21).

Відповідно до п. 8 П(С)БО 21 визначення курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті проводиться на дату здійснення господарської операції та на дату балансу. До зазначеної норми в цьому році змін не було.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос