Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Работник имеет право на ежегодный отпуск (основной и дополнительный), а также на социальный отпуск (как одинокий отец, воспитывающий ребенка без матери). Может ли он использовать эти отпуска частями по два – три дня?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 19.03.2013
Утратил силу

? Працівник має право на щорічну відпустку (основну і додаткову), а також на соціальну відпустку (як одинокий батько, що виховує дитину без матері). Чи може він використовувати ці відпустки частинами по два – три дні?

 

Головний спеціаліст Департаменту контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість державної інспекції України з питань праці Надія Савченко, відповідаючи на запитання, зазначила: статтею 12 Закону «Про відпустки» (далі – Закон) передбачено, що щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менш як 14 календарних днів.

Забороняється не надавати щорічні відпустки повної тривалості впродовж двох років поспіль, а також не надавати їх упродовж робочого року особам віком до 18 років та працівникам, які мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами чи з особливим характером праці (ст. 11 Закону). Якщо працівник з будь-яких причин не використав відпустки повної тривалості впродовж періоду, за який вони надаються, він має право використати їх пізніше, в наступні періоди.

Поділ соціальних відпусток на частини чинним законодавством про працю України не передбачений.

Опрос