Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Плательщик единого налога 4 группы получил возвратную финансовую помощь, а вернул ее, перейдя на общую систему налогообложения. Как в налоговом учете отражается возврат такой финансовой помощи?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 19.03.2013
Утратил силу

? Платник єдиного податку 4 групи отримав поворотну фінансову допомогу, а повернув її перейшовши на загальну систему оподаткування. Як у податковому обліку відображається повернення такої фінансової допомоги?

 

Відповідаючи на запитання, головний державний податковий інспектор відділу податкових консультацій ДПС у м. Києві Наталія Остапець зазначила: умовою для включення до складу доходів при обрахуванні податку на прибуток частини неповерненої фінансової допомоги чи умовного нарахування відсотків є те, що повторна фінансова допомога повинна бути отримана безпосередньо платником податку на прибуток у звітному періоді під час перебування на загальній системі оподаткування та залишитись неповерненок» до кінця цього періоду  (пп. 135.5.5 ПКУ).

Враховуючи викладене, при поверненні отриманої платником під час перебування на єдиному податку поворотної фінансової допомоги після переходу на звичайну систему оподаткування сума поверненої фінансової допомоги в податковому обліку платника податку на прибуток не відображається.

Водночас, вважається безповоротною фінансовою допомогою сума процентів, умовно нарахованих процентів на суму поворотної фінансової допомоги, що залишається неповерненою на кінець звітного періоду, у розмірі облікової ставки Нацбанку, розрахованої за кожен день фактичного її використання (пп. 14.1.257 ПКУ).

Опрос