Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как сельхозпредприятию отразить поступление денежных средств от учредителя-нерезидента и какие налоговые и бухгалтерские последствия будут по этой операции?

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 20.03.2013
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? Сільськогосподарське підприємство – платник фіксованого податку має двох засновників-нерезидентів (громадяни Іспанії), один з яких у 2012 році отримав статус резидента України. Знаходячись на даний момент в Іспанії, вони хочуть перерахувати грошові кошти на рахунок підприємства для закупівлі сировини.
Як підприємству найбільш вигідно відобразити надходження даних коштів та які податкові та бухгалтерські наслідки будуть по цій операції?

 

Підприємство є платником фіксованого сільськогосподарського податку та платником ПДВ. З урахуванням цього при отриманні коштів від засновників воно повинно враховувати вимоги р. V та гл. 2 р. XIV ПКУ.

Так, відповідно до п. 187.1 ПКУ при визначенні дати виникнення податкових зобов’язань з ПДВ враховується перша з подій: або дата отримання коштів від покупця/замовника, або дата відвантаження товарів чи надання послуг. Отже, для того, щоб не нараховувати на кошти нерезидента податкові зобов’язання з ПДВ, ці кошти не повинні мати статус оплати «за товари/роботи». Засновники можуть перерахувати кошти на поворотній або безповоротній основі.

Безповоротна фінансова допомога – це сума коштів, передана платнику податків згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладення таких договорів (пп. 14.1.257 ПКУ). Операції з отримання безповоротної фінансової допомоги не є об’єктом оподаткування ПДВ. Крім того, такі кошти ніяким чином не впливатимуть на розмір фіксованого податку, бо відповідно до п. 302.1 ПКУ об’єктом оподаткування є площа сільськогосподарських угідь. Але платник ФСП при отриманні безповоротної фінансової допомоги повинен враховувати наступне.

Відповідно до п. 308.1 ПКУ сільськогосподарські товаровиробники для набуття і підтвердження статусу платника податку щороку, до 20 лютого, подають станом на 1 січня поточного року ряд документів, серед яких розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва. Порядок розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва визначено наказом Мінагрополітики від 26.12.2011 р. № 772. Відповідно до вимог цього Наказу для визначення частки за попередній податковий (звітний) рік з метою набуття і підтвердження статусу платника фіксованого сільськогосподарського податку визначається питома вага доходу від реалізації сільськогосподарської продукції в загальному обсязі доходу, отриманого протягом попереднього року. При визначенні загального обсягу доходу сільськогосподарського товаровиробника враховуються кредитові обороти за субрахунками: 791 «Результат операційної діяльності»; 792 «Результат фінансових операцій»; 793 «Результат іншої звичайної діяльності»; 794 «Результат надзвичайних подій». Отримання безповоротної фінансової допомоги відображається в бухгалтерському обліку кореспонденцією рахунків:

Дт 31 Кт 719 «Інші доходи від операційної діяльності» – сума отриманих коштів;

Опрос