Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Может ли предприятие, в спецрежимном свидетельстве которого указан вид деятельности «выращивание зерновых культур», выплачивать сельхозтоваропроизводителям компенсацию за молоко и будет ли иметь оно право на расходы?

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 19.03.2013
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? Господарство постачає молоко на переробне підприємство. Відповідно до свідоцтва про реєстрацію суб’єктом спецрежиму оподаткування ПДВ та виписки з ЄДРПОУ вид діяльності, яким займається господарство, – вирощування зернових культур. Чи може підприємство в такому випадку виплачувати компенсацію за молоко та чи матиме воно право на витрати?

 

Особливості справляння ПДВ переробними підприємствами при здійснені ними операцій з постачання молочної продукції, виготовленої з молока, поставленого сільськогосподарськими підприємствами, визначеними р. V ПКУ, регламентовані п. 1 підр. 2 р. XX ПКУ.

Переробне підприємство суму податку на додану вартість, перераховану на спеціальний рахунок, використовує виключно для виплати сільськогосподарським товаровиробникам компенсації за продані ними молоко і м'ясо в живій вазі (далі – компенсація).

Сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75 відсотків вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно (п. 209.6 ПКУ). Сільськогосподарські підприємства, які відповідають наведеним критеріям, можуть обирати спеціальний режим оподаткування, передбачений ст. 209 ПКУ.

Сільськогосподарські підприємства, які обрали спеціальний режим оподаткування, отримують Свідоцтво платника ПДВ за формою № 2-РС, в якому вказують види діяльності, на які буде поширюватися дія спеціального режиму. Разом з тим, сільськогосподарські підприємства, відповідно до п. 209.18 ПКУ, можуть і не обирати спеціальний режим оподаткування та не отримувати такого спеціального свідоцтва платника ПДВ. Тобто свідоцтво платника ПДВ за формою № 2-РС не є безумовним документом, який підтверджує, що підприємство вважається сільськогосподарським згідно з р. V ПКУ. Підпунктом 6.2.3 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 07.11.2011 р. № 1394, передбачено що у разі реєстрації платником ПДВ за спеціальним режимом оподаткування, суб’єктом господарювання подається заява, яка має містити виключний перелік видів економічної діяльності сільськогосподарського підприємства, що підпадають під дію спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського господарства та визначені ст. 209 ПКУ.

Опрос