Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

По какой ставке уплачивает земельный налог физическое лицо за земельный участок под приватизированным гаражом в гаражно-строительном кооперативе?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 21.02.2013
Утратил силу

? За якою ставкою сплачує земельний податок фізична особа за земельну ділянку під приватизованим гаражем у гаражно-будівельному кооперативі?

 

Згідно зі ст. 269 ПКУ платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності, – зазначив відповідаючи на запитання головний державний податковий ревізор-інспектор відділу адміністрування майнових податків Управління майнових податків та моніторингу з питань оподаткування фізичних осіб ДПС України Руслан Бурлака.

Відповідно до п. 274.1 ПКУ ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється в розмірі 1 % їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у ст. 272, 273, 276 та 278 ПКУ, а за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких не проведено, – від чисельності населеного пункту (п. 275.1 ПКУ).

Відповідно до п. 275.3 ПКУ ставки податку за земельні ділянки (за винятком сільськогосподарських угідь та земель лісогосподарського призначення) диференціюють та затверджують відповідні сільські, селищні, міські ради виходячи із ставок податку, встановлених п. 275.1 ПКУ, функціонального використання та місцезнаходження земельної ділянки, але не більш як трикратний розмір цих ставок податку.

Згідно з п. 276.1 ПКУ податок за земельні ділянки (в межах населених пунктів), зайняті житловим фондом, автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів громадян, які використовуються без одержання прибутку, гаражно-будівельними, дачно-будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками фізичних осіб, а також за земельні ділянки, надані для потреб сільськогосподарського виробництва, водного та лісового господарства, які зайняті виробничими, культурно-побутовими, господарськими та іншими будівлями і спорудами, справляється в розмірі 3 % суми земельного податку.

Статтею 41 Земельного кодексу визначено, зокрема, що гаражно-будівельним кооперативам за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування земельні ділянки для гаражного будівництва передаються безоплатно у власність або надаються в оренду в розмірі, який установлюється відповідно до затвердженої містобудівної документації.

За ст. 116 Земельного кодексу громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених цим Кодексом.

Підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос