Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Общая сумма, начисленная за время ежегодного отпуска вместе с зарплатой за месяц, предшествующий отпуску, превышает размер максимальной величины базы начисления ЕСВ. Как правильно в таком случае начислить страховые взносы в Пенсионный фонд?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 21.02.2013
Утратил силу

? Загальна сума, нарахована за час щорічної відпустки разом із зарплатою за місяць, що передує відпустці, перевищує розмір максимальної величини бази нарахування ЄСВ. Як правильно в такому разі нарахувати страхові внески до Пенсійного фонду?

 

Фахівці Пенсійного фонду України – Олена Охріменко, Ліана Тіхонова та Ірина Баланюк, – відповідаючи на запитання, зазначили: базою для нарахування єдиного внеску для роботодавців є суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, в тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суми винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» обчислюють єдиний внесок на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які нараховується єдиний внесок.

Нараховують єдиний внесок у межах максимальної величини бази нарахування, встановленої Законом, яка дорівнює 17 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом (ч. 1 ст. 1 та ч. 3 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»).

Опрос