Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Распространяется ли спецрежим налогообложения НДС на операции по переработке и дальнейшей реализации удобрений животного происхождения (компоста)?

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 14.02.2013
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? Підприємство є суб'єктом дії спеціального режиму оподаткування ПДВ. Одним із видів діяльності, що здійснює підприємство, є розведення великої рогатої худоби. Чи поширюється дія спеціального режиму оподаткування ПДВ на діяльність з переробки відходів життєдіяльності великої рогатої худоби (гною), отримання та подальшої реалізації переробленого з гною компосту та чи буде включатись обсяг реалізації компосту до загального обсягу реалізації сільськогосподарської продукції при розрахунку питомої ваги такої продукції для підтвердження статусу платника ФСП згідно з вимогами ст. 308 ПКУ?

 

Відповідно до положень п. 209.2 ПКУ спеціальний режим оподаткування поширюється на операції з постачання сільськогосподарських товарів/послуг.

Сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені у товарних групах 1 – 24, товарних позиціях 4101, 4102, 4103, 4301 згідно з УКТ ЗЕД, та послуги, отримані в результаті здійснення діяльності, на яку відповідно до п. 209.17 ПКУ поширюється дія спеціального режиму оподаткування у сфері сільського господарства, якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються), а послуги надаються безпосередньо платником податку – суб'єктом спеціального режиму оподаткування (крім придбання таких товарів/послуг у інших осіб), які поставляються зазначеним платником податку – їх виробником.

Добрива тваринного походження (гній) класифікуються в товарній групі 31 «Добрива» за кодом 3101 00 00 00 «Добрива тваринного або рослинного погодження, у суміші або ні, піддані хімічній обробці або ні; добрива, одержані в результаті змішування або хімічної обробки речовин тваринного або рослинного походження». Тобто гній та продукти його переробки не є сільськогосподарськими товарами.

Опрос